Konferencja: ” Zrównoważona hodowla jesiotra i ochrona innych gatunków ryb słodkowodnych: perspektywy dla ekologicznego rozwoju”

Organizacja Producentów Ryb Jesiotrowatych z siedzibą w Toruniu, ma zaszczyt zaprosić na konferencję naukową pn. “Zrównoważona hodowla jesiotra i ochrona innych gatunków ryb słodkowodnych: perspektywy dla ekologicznego rozwoju”, która odbędzie się w dniach 17-18.01.2025 r. w Berlinie Konferencja odbędzie się podczas targów Grüne Woche 2025. Udział w konferencji jest bezpłatny. Wyjazd z Torunia nastąpi dnia 16 stycznia natomiast powrót do Torunia 19 stycznia. 

Uczestnicy konferencji będą zakwaterowani w hotelu w Berlinie – Hotel Berlin – member of Radisson. Konferencja ta jest kontynuacją edycji z poprzednich lat, które odbywały się w poprzednich latach we Wiedniu, Berlinie, Rimini czy też w Kopenhadze i cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród przedstawicieli sektora rybackiego, naukowego i publicznego z różnych krajów Unii Europejskiej i nie tylko. Program konferencji jest opracowywany i zostanie opublikowany w najbliższych dniach.

Podczas konferencji przewidziane jest zaangażowanie zarówno doświadczonych praktyków, jak i cenionych naukowców, co zapewni wieloaspektowe spojrzenie na temat zrównoważonej hodowli jesiotra i ochrony innych gatunków ryb słodkowodnych. Dzięki temu uczestnicy będą mieli możliwość zapoznania się z najnowszymi wynikami badań naukowych oraz innowacjami technologicznymi, a także z praktycznymi rozwiązaniami stosowanymi w codziennej pracy gospodarstw rybackich.

Warsztaty poświęcone polikulturowej hodowli jesiotrów oraz wykorzystaniu bioaktywnych dodatków paszowych zostaną poprowadzone w formie dialogu pomiędzy ekspertami z różnych dziedzin. Naukowcy omówią teoretyczne aspekty i wyniki badań, natomiast praktycy podzielą się swoimi doświadczeniami związanymi z wdrażaniem tych rozwiązań w realnych warunkach hodowlanych. Dzięki takiej formule uczestnicy konferencji będą mogli zyskać kompleksową wiedzę oraz wskazówki dotyczące ekologicznego rozwoju sektora rybackiego.

Ponadto prelekcje na temat wykorzystania sztucznej inteligencji w akwakulturze dostarczą uczestnikom przykładów nowoczesnych narzędzi wspierających monitorowanie zdrowia ryb, optymalizację karmienia oraz zarządzanie jakością wody. Ta synergia wiedzy naukowej i doświadczenia praktycznego pozwoli zidentyfikować kluczowe kroki w stronę bardziej nowoczesnego, konkurencyjnego i zrównoważonego rybactwa, które odpowiada na wyzwania ekologiczne i gospodarcze.

W programie wyjazdu zaplanowano również udział uczestników w targach Grüne Woche 2025 w dniach 17-18 stycznia 2025 r. W związku z dynamicznym rozwojem produktów i usług w sektorze rybołówstwa i akwakultury liczymy, że konferencja stanie się doskonałą okazją do podsumowania dotychczasowych osiągnięć, wymiany doświadczeń oraz nakreślenia kierunków działań, które pozwolą uczynić sektor rybacki bardziej innowacyjnym, konkurencyjnym i przyjaznym dla środowiska. Wydarzenie stworzy również przestrzeń do dzielenia się spostrzeżeniami i pomysłami, które mogą mieć istotny wpływ na funkcjonowanie sektora rybackiego w Unii Europejskiej w kontekście nowej perspektywy finansowej na lata 2021-2027 dla rybactwa i gospodarki morskiej.

Ze względu na wysokie zainteresowanie konferencją oraz ograniczoną liczbę miejsc, prosimy o wcześniejsze potwierdzenie chęci uczestnictwa za pomocą formularz google https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdSXEJd7yWEaudRQ4WK2Ct4E_fNcGqbaC_MG4_Xy4wsJFY-eQ/viewform?usp=sharing lub na adres oprj@wp.pl najpóźniej do dnia 7 stycznia 2025 r.

Regulamin